2023

PIRMASIS ARCHITEKTŪROS FESTIVALIS VAIKAMS KUR GYVENA ARCHITEKTŪRA

Festivalis

2023 lapkričio 24 – gruodžio 1 dienomis Kauno mieste buvo suorganizuotas pirmasis architektūros festivalis vaikams tiek Lietuvoje, tiek Baltijos valstybėse. Tai buvo atviras ir nemokamas architektūros savaitgalio renginys, skirtas išimtinai vaikams ir šeimoms su vaikais.

Kas čia vyko?

Festivalio metu skirtingo amžiaus vaikai, šeimos su vaikais buvo kviečiami pažinti architektūrą ir architekto profesiją, aplinką, kurioje gyvena, mokosi. Pažinimas vyko ne teoriškai, o praktiškai, dalyvaujant architektūriniuose užsiėmimuose: dirbtuvėse, ekskursijose, žaidimuose.

Idėja

Pirmojo architektūros festivalio idėja kilo architektei Eglei Januškienei, Mažojo architekto kūrėjai. Tikslas buvo sukurti vaikams architektūrinę šventę, o įkvėpimo šaltiniai - sūnūs Ąžuolas ir Tauras. Tuomet prie festivalio prisijungė didžiulė komanda savanorių ir organizatorių.

Lina Adi nuotr.

Lina Adi nuotr.

Martynas Plepys nuotr.

Konkursas ir paroda

Buvo surengtas vaikų piešinių konkursas tema „Mano svajonių namas“, kuriame jauniausias dalyvis buvo 3 metų, o vyriausias - 19. Po konkurso Centrinio pašto rūmuose surengta bendra vaikų ir architektų darbų paroda. Į parodą su savo projektais prisijungė ir architektai iš Latvijos ir Estijos.

Atidarymo renginys

Lapkričio 24 dieną buvo suorganizuotas festivalio ir parodos atidarymo koncertas su „beatbox‘o“ dirbtuvėmis vaikams, kurias vedė architektas Žygimantas Gudelis (GON). Vakaro vedėjas – aktorius Gintautas Bejeris.

Edukacijos ir ekskursijos

Pirmojo festivalio metu vaikams buvo pasiūlyta daugiau nei 30 architektūrinių užsiėmimų, ekskursijų, dirbtuvių, Kauno Centrinio pašto rūmuose buvo įrengta 10 mažųjų architektų ofisų, kuriuose vaikai dirbo kartu su architektais, 0-12 klasių moksleivių klasėms buvo suorganizuota 11 ekskursijų į architektų ofisus.

Martynas Plepys nuotr.

Martynas Plepys nuotr.

Martynas Plepys nuotr.